Terapia Czaszkowo -Krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa -polega na dosyć nietypowym masażu. Masaż pozwala przynieść ulgę w niektórych dolegliwościach w rejonie głowy i uregulować przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego zarówno w czaszce jak i kanale rdzenia kręgowego.

Czym jest terapia Czaszkowo -Krzyżowa?

Terapia ta polega na delikatnym manipulowaniu i uciskach w obrębie czaszki, kręgosłupa i kości krzyżowej w celu przywrócenia naturalnego rytmu i dostrojenia organizmu. Układy nerwowe i krążenia zaczynają funkcjonować lepiej. Powracają naturalne uzdrawiające siły organizmu.

Zastosowanie terapii

Bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenia uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napięcie i bóle w stawie żuchwowym, wybicie szczęki, wady wymowy, zgrzytanie zębami, wady zgryzu. Bóle kręgosłupa i pleców, zapalenie korzonków, rwa kulszowa, skoliozy,urazy powypadkowe, bolesne napięcie barków, powypadkowy uraz odgięcia kręgosłupa. Kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych, stres, lęki, kłopoty w szkole – z nauką i z koncentracją.

Terapia ta jest polecana dzieciom od 4-miesiąca życia z niewłaściwym napięciem mięśni.

 

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami