Psychoterapia dla dorosłych

 

Dorośli zgłaszają się do psychoterapeuty między innymi w sytuacjach, gdy chcą przeanalizować swoje zachowanie w konkretnych sytuacjach lub pewne schematy zachowań, które wiążą ich niejako i odbierają wewnętrzny spokój. Kieruje nimi wewnętrzna chęć uwolnienia się od tych schematów, nauczenia się radzenia sobie ze stresem oraz odzyskania kontroli nad swoim życiem.

 

Syntonia oferuje pomoc w zakresie:

 

– zaburzeń depresyjnych (depresja, zaburzenie dwubiegunowe, cyklotymia),

– zaburzeń lękowych (napady paniki, fobie, lęk społeczny, lęk uogólniony, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne),

– zaburzeń psychosomatycznych i somatopsychicznych,

– zaburzeń osobowości (borderline – z pogranicza, narcystyczne, obsesyjno-kompulsyjne, schizoidalne),

– żałoby,

– traumy (zespołu stresu pourazowego, PTSD),

– kryzysów: utrata pracy, rozstanie, żałoba,

– radzenia sobie z przewlekłą chorobą,

– problemów w związku,

– trudności wychowawczych dzieci i młodzieży,

– konsultacji dla rodziców.

 

Choć zwykle to dorośli troszczą się o dzieci, których psychika bardziej narażona jest na zaburzenia i negatywne czynniki, nie oznacza to wcale, że sami nie wymagają czasem pomocy psychoterapeutycznej. Codzienność dorosłych potrafi być równie lub nawet bardziej stresująca, a życie w ciągłym pośpiechu, nadmiar obowiązków, problemy w relacjach z partnerem lub partnerką sprawiają, że wielu dorosłych gubi się w swoim życiu i potrzebuje wsparcia specjalisty.psychoterapia katowice

 

 

Jak może pomóc psychoterapia?

 

Psychoterapia jest jedną z najbardziej skutecznych form pomocy w sytuacjach, gdy czujemy, że nasza psychika jest obciążona i tracimy stabilizację. Wykwalifikowany psychoterapeuta, dzięki różnym metodom psychoterapeutycznym, może pomóc poprawić psychiczny stan pacjenta, który boryka się z problemami społecznymi, zawodowymi czy też prywatnymi. 

Czasem warto skorzystać z konsultacji psychologicznej w celach rozwojowych, bez konkretnego problemu. Gdy wiemy, że czeka nas stresujące wydarzenie w życiu i mamy wątpliwości, czy i jak sobie z nim poradzimy, warto dla zachowania psychicznej równowagi zgłosić się na spotkanie z psychoterapeutą.

 

Cele psychoterapii – Katowice, Mikołów

 

Głównym celem psychoterapii i zadaniem terapeuty jest złagodzenie problemu, z którym przychodzi do niego pacjent. Pierwsze spotkanie to zebranie wywiadu, analiza okoliczności występowania problemu, na drugim i trzecim spotkaniu psychoterapeuta z pacjentem ustala cele do psychoterapii oraz plan leczenia. Kolejne sesje, to praca terapeutyczna w celu osiągnięcia wyznaczonych celów, nawiązywanie relacji między specjalistą a pacjentem i nabieranie dystansu do sedna problemu. Sesje terapeutyczne trwają tak długo, aż pacjent sam, zyskując stopniowo spokój psychiczny i równowagę, dochodzi pewnego dnia do wniosku, że to, co ograniczało go w życiu, przestało stanowić dla niego barierę.

 

Prowadzimy również psychoterapię dla dzieci i młodzieży oraz psychoterapię online.

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami