Terapia EMDR – Katowice i okolice

 

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing, odczulanie i przetwarzanie za pomocą ruchów gałek ocznych) to terapia przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy doświadczyli jednorazowo bądź wielokrotnie wstrząsu psychicznego, tzn. sytuacji dla siebie bardzo trudnej. Konsekwencje tych trudnych zdarzeń powodują cierpienie psychiczne, zmiany w dotychczasowym zachowaniu, brak odczuwania satysfakcji na co dzień.

 

psychoterapia emdr katowice

 

Czym jest EMDR?

 

EMDR jest skuteczną formą psychoterapii w leczeniu traum prostych i złożonych, fobii, zaburzeń lękowych i depresji.
Pierwsza publikacja na temat EMDR pojawiła się w 1989 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie istnieje wiele badań naukowych oraz publikacji na temat skuteczności psychoterapii EMDR.
Szybkość i postępy w leczeniu zależą od tego, czy negatywne doświadczenie życiowe miało charakter jednorazowy, czy trwało przez długi czas. Ale w obu przypadkach efektywność i skuteczność terapii jest potwierdzona badaniami naukowymi.

 

Leczenie traumy – metody wypracowane przez lata doświadczenia

 

EMDR to zupełnie bezpieczna i stosowana już w psychoterapii od kilkudziesięciu lat terapia PTSD – w większości przypadków bardzo skuteczna. Tego typu terapię rekomenduje WHO oraz Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne jako metodę leczenia traumy metodą odczulania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych.
Syntonia w Katowicach i Mikołowie prowadzi leczenie traumy wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy są absolwentami szkół psychoterapeutycznych oraz ukończyli szkolenia dotyczące prowadzenia psychoterapii z zastosowaniem metody EMDR. Nasi psychoterapeuci to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy, stale poszerzający swoją wiedzę i aktualizujący wiadomości podczas różnych konferencji naukowych.

 

Psychoterapia EMDR Katowice – możesz nam zaufać

 

Nasi eksperci zdrowia psychicznego przyjmujący w gabinetach w Katowicach i Mikołowie oferują elastyczne godziny spotkań pozwalają na dogodny dobór godziny spotkania oraz szybką pomoc psychoterapeuty.
Gwarantujemy pacjentom kompleksowe wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych – pomagamy spojrzeć na problemy z dystansem i znaleźć rozwiązanie przynoszące pacjentom ulgę i przywracające spokój i zadowolenie z życia.

Zdajemy sobie sprawę ze zmiennych okoliczności w życiu, dlatego oferujemy spotkania zarówno stacjonarne, jak i terapię online – na życzenie pacjentów realizujemy rozmowy telefoniczne oraz wideorozmowy.

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami