Terapia psychodynamiczna

 

Jest uznaną metodą leczenia zaburzeń i problemów psychicznych, których podłoże stanowią nieuświadomione emocje, wpływające na nasz nastrój oraz zachowanie.

Cele psychoterapii są ustalane indywidualnie. Mogą być związane z ustąpieniem uciążliwych objawów, poprawą samopoczucia, wzrostem jakości życia, wprowadzeniem pożądanych zmian życiowych, czy lepszym funkcjonowaniem w ważnych relacjach.
W praktyce psychoterapia polega na dialogu terapeuty z pacjentem w celu umożliwienia mu lepszego zrozumienia przyczyn przeżywanych problemów oraz wprowadzenia pożądanych zmian w codziennym funkcjonowaniu.

 

terapia psychodynamiczna katowice
Rola psychoterapeuty w terapii psychodynamicznej

 

Podczas terapii psychodynamicznej między pacjentem a psychoterapeutą tworzy się silna więź oparta na szczerości i zaufaniu. Co ważne, terapeuta nie występuje w tej relacji jako doradca, ale skutecznie pomaga przepracować mu w sobie wszystkie trudne chwile w życiu i traumatyczne przeżycia. Kluczem do sukcesu jest tutaj otwartość pacjenta, który może czuć się swobodnie i mówić o wszystkim tym, co na co dzień skrywa głęboko w sobie.

Terapia psychodynamiczna w gabinecie w Katowicach polega na analizowaniu tych schematów działania w życiu pacjenta, które powodują u niego cierpienie – poszukiwaniu przyczyn konkretnych uczuć i emocji. Dopiero zrozumienie źródeł tego cierpienia pozwala na wypracowanie metod, które dają możliwość radzenia sobie z nimi. To, ile czasu potrwa terapia i kiedy przyniesie oczekiwane efekty, w dużej mierze zależy od rodzaju problemów, z którymi boryka się pacjent, oraz od jego charakteru.

 

Indywidualna terapia psychodynamiczna – Katowice

 

Gwarantujemy wszystkim pacjentom komfortowe warunki podczas spotkań, prywatność, swobodę i bezpieczeństwo. Oferujemy opiekę wykształconych i uprawnionych do prowadzenia terapii psychodynamicznej specjalistów.

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami