Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta EMDR Level 1.

Andrzej Grochowski

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta EMDR Level 1.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w procesie certyfikacji. Naukę psychoterapii pobieram w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Także na tym uniwersytecie uzyskałem tytuł magistra psychologii.

Swoje doświadczenie zdobywałem odbywając staż na dziennym oddziale psychiatrycznym Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks”.

Posiadam 9-letnie doświadczenie w zakresie udzielania wsparcia osobom transpłciowym oraz ich bliskim. Pracuję także jako psycholog z dorosłymi autystami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej MOPS.

Każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia opartego na poczuciu bezpieczeństwa i dobrej relacji terapeutycznej. Najważniejszą moją zasadą jest Primum non nocere („po pierwsze nie szkodzić”), dlatego w pracy z różnego rodzaju zaburzeniami i przejawami trudności w życiu codziennym wykorzystuję techniki o potwierdzonej naukowo skuteczności. Dodatkowo kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej poddając pracę regularnej superwizji.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, seminariach i konferencjach, jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą z innymi specjalistami.

Swoją pomoc oferuję osobom dorosłym oraz młodzieży.

Specjalizuje się w leczeniu

Specjalizuję się w psychoterapii zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz zaburzeń osobowości.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pomocy i diagnozie osób doświadczających niezgodności płciowej.
Najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na dyskrecji i poczuciu bezpieczeństwa. Każdy człowiek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, ale każdy z nas potrzebuje przyjaznego zrozumienia, które oferują w swojej pracy.

Logo

Zapytaj o najlepszą formę terapii i umów się na konsultacje.

    Umów się na Konsultacje