Diagnoza niezgodności płciowej (transseksualizmu) – na czym polega i jak przebiega?

 

Zaburzenia tożsamości płciowej to dla wielu osób w Polsce wciąż wstydliwy problem. Młode osoby często nie wiedzą, do kogo zwrócić się po pomoc, aby rozpocząć proces korekty płci. Diagnoza niezgodności płciowej (dawniej transseksualizmu) to złożony proces polegający nie tylko na wsparciu osoby z zaburzeniem tożsamości płciowej, ale też zidentyfikowaniu innych problemów natury psychicznej, z którymi często tacy pacjenci się zmagają. Postawienie diagnozy psychologicznej jest bardzo ważne dla rozpoczęcia procesu tranzycji. 

 

Centrum Syntonia to miejsce, w którym doświadczeni psycholodzy i psychoterapeuci zajmują się diagnozą niezgodności płciowej (transseksualizmu). Z naszych usług można skorzystać w Katowicach i Mikołowie. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby z okolicznych miejscowości, które uważają, że potrzebują pomocy specjalisty.


diagnoza transseksualizmu

 

 

Jak przebiega diagnoza transseksualizmu w Centrum Syntonia?

 

Pierwszym krokiem, jaki podejmuje specjalista po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i ustaleniu problemu, jest dokonanie ogólnej diagnozy psychologicznej. Jest to dość złożony proces, który wymaga kilku sesji, a czasem trwa nawet przez kilka miesięcy. Podczas konsultacji psycholog stara się potwierdzić tożsamość płciową pacjenta, co pozwala mu postawić diagnozę potrzebną w procesie dalszej korekty płci. Takie działanie pozwala też specjaliście uzyskać całościowy obraz stanu psychicznego pacjenta, dzięki czemu może podjąć odpowiednie działania, ułatwiające pacjentowi funkcjonowanie w społeczeństwie przed i po dokonaniu tranzycji. 

 

W Centrum Syntonia oferujemy pełne wsparcie psychologiczne dla osób, które myślą o korekcie płci, są w jej trakcie lub już jej dokonały. Nasi specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pracy z pacjentami, którzy bardzo często spotykają się z nietolerancją i odrzuceniem. Nasi psycholodzy uczą radzenia sobie ze społeczną alienacją i funkcjonowania w społeczeństwie rówieśniczym i rodzinnym. Zapraszamy do kontaktu osoby poszukujące diagnozy transseksualizmu oraz potrzebujące wsparcia z Katowic, Mikołowa i okolicznych miejscowości. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta i komfortowe warunki podczas konsultacji psychologicznych.

 

Warunkiem przeprowadzenia diagnozy psychologicznej jest pełnoletniość pacjenta. W przypadku osób młodszych możemy pokierować do ośrodków zajmujących się dziećmi i młodzieżą 

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami