Centrum Syntonia to miejsce przyjazne osobom o różnej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.  Jeżeli poszukujesz psychologa przyjaznego LGBTQIA+, u nas możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeutycznej. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie wsparcie może być niezbędne osobom, narażonym na krytykę ze strony społeczeństwa. W przypadku osób ze środowisk LGBTQIA+ często pojawiają się problemy z samoakceptacją, szczególnie gdy dorastały w otoczeniu osób krytycznie nastawionych do homoseksualizmu, biseksualizmu i transpłciowości. W naszej poradni można skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty, który podejmie działania, mające na celu zmianę sposobu myślenia i pomoc osobom o różnej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej odnaleźć pewność siebie i zrozumieć własną wartość.

Poradnia dla osób LGBTQIA+

W naszej poradni pomagamy nie tylko zmienić kierunek myślenia, ale ułatwiamy także wykonanie najważniejszego kroku, jakim jest tzw. coming out. Wiele osób LGBT w samotności zmaga się z lękiem i niepewnością, związanymi z wyjawieniem swojej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej otoczeniu, bojąc się braku akceptacji i odrzucenia. „Wyjście z szafy” wymaga przede wszystkim zaakceptowania samego siebie i zbudowania silnego poczucia własnej wartości, które nie zostanie zachwiane przez krytykę społeczeństwa, nawet gdy nadejdzie ze strony osób bliskich. Psycholog dla osób LGBTQIA+ pomaga w przemyśleniu dokładnej strategii coming outu oraz oceni przygotowanie pacjenta do wykonania tego ważnego kroku. Psychoterapia polega na budowaniu mocnego wizerunku samego siebie oraz odporności na krytykę ze strony innych osób.

Centrum Syntonia dla osób LGBTQIA+  – w czym się specjalizujemy?

W naszej poradni masz szansę spotkać się z doświadczonym psychologiem, rozumiejącym specyfikę osób o różnej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej . W naszym centrum wykonujemy usługi, takie jak:
– psychoterapię indywidualną;
– diagnoza psychologiczna transpłciowości na potrzeby lekarza prowadzącego i sądu;
– wsparcie dla rodzin osób LGBTQIA+;
– terapię, mającą na celu radzenie sobie ze stygmatyzacją i odrzuceniem;
– terapię dla par LGBTQIA+;
– diagnostykę i leczenie stanów obniżonego nastroju i depresji, które mogą być wynikiem negatywnej reakcji ze strony społeczeństwa;
– konsultacje psychologiczne.
Zespół poradni dla osób LGBTQIA+ w centrum Syntonia tworzą doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom radzić sobie z niepewnością i przygotować się do konfrontacji z otoczeniem. U nas spotkasz się z pełnym zrozumieniem i profesjonalnym wsparciem, które jest ważne nie tylko do podjęcia tak ważnego kroku, jakim jest coming out, ale też w przypadku poradzenia sobie z ewentualną niechęcią i odrzuceniem.