Psychoterapia dzieci i młodzieży

 

Problemy psychiczne dotykają nie tylko dorosłych – duży stres, traumatyczne przeżycia, konflikty w rodzinie: to wszystko odciska swoje piętno na młodych osobach. Nieraz pojawiają się w efekcie zaburzenia depresyjne, natręctwa a nawet próby samobójcze czy samookaleczenia. Dzieci nie potrafią sobie same poradzić z emocjami, w efekcie czego zachowują się agresywnie mają skłonności autodestrukcyjne, antyspołeczne i socjopatyczne. Problemy psychiczne mogą także skutkować takimi schorzeniami jak anoreksja, bulimia i wiele innych, z którymi codziennie walczą miliony rodziców na całym świecie.

psychoterapia dzieci

 

Wszelkie problemy dzieci mają swoje źródło: nocne moczenie, trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, fobie szkolne itp – warto sięgnąć głębiej i z pomocą psychoterapeuty spróbować zdiagnozować, gdzie tkwi problem u dziecka.

Oferujemy pomoc w zakresie:

– zaburzeń depresyjnych,
– depresji, zaburzenia dwubiegunowego, cyklotymii,
– zaburzeń lękowych,
– napadów paniki, fobii, lęku społecznego, lęku uogólnionego,
– zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych,
– kryzysów,
– odrzucenia w grupie rówieśniczej,
– rozwodu rodziców,
– mobbingu w szkole,
– niskiego poczucia wartości,
– Zespołu Aspergera,
– radzenia sobie ze stresem i emocjami,
– trudności w relacjach z rówieśnikami.
– ADHD
– zespołu nadpobudliwości psychoruchowej,
– samookaleczania,
– zaburzeń psychosomatycznych i somatopsychicznych,
– żałoby,
– traumy
– zespołu stresu pourazowego, PTSD,
– radzenia sobie z przewlekłą chorobą,
– zaburzeń odżywiania – bulimii, anoreksji.

 

Psychoterapia dzieci i młodzieży – Mikołów, Katowice i okolice

 

Problemów dzieci i młodzieży nie wolno bagatelizować – od tego, w jakiej kondycji jest ich zdrowie psychiczne teraz zależy to, jakim człowiekiem będą w przyszłości: jak poradzą sobie z przeciwnościami losu, jakie będą miały relacje w pracy, z rodziną i społeczeństwem wokół. Od troski rodziców o dzieci zależy też ich późniejsza relacja z pociechami. Im wcześniej zaczniemy pracę na tą relacją, tym lepiej dla dziecka – wszelkie problemy należy przepracować od razu i nie dopuścić do nawarstwiania się czynników degradujących jego psychiczne zdrowie.

Syntonia oferuje psychoterapię dla dzieci i młodzieży, świadczoną przez wykwalifikowanych psychologów i dopasowaną do wieku oraz możliwości dzieci. Różne formy terapii – rozmowa, zabawa, gry, zajęcia manualne, muzykoterapia – sprawiają, że jesteśmy w stanie elastycznie dopasować się do każdego pacjenta i znaleźć z nim wspólny język.

 

Psychoterapia dzieci Katowice – ilość spotkań z terapeutą

 

Ilość sesji terapeutycznych ustala się indywidualnie – jest ona zależna od wyniku wstępnych rozmów oraz rozwoju terapii. Pierwszych kilka spotkań to wywiad psychoterapeuty z rodzicami lub opiekunami dziecka oraz obserwacja jego zachowań. Po wstępnym zdiagnozowaniu problemu, terapeuta określa przebieg działań i cele. Aby jednak psychoterapia była skuteczna, zaangażować w nią trzeba nie tylko dziecko, ale również całą jego rodzinę, ponieważ to z nimi poza terapią pacjent spędza najwięcej czasu.

 

Prowadzimy również psychoterapię dorosłych – stacjonarnie, oraz w formie psychoterapii online.

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami