Terapia czaszkowo-krzyżowa Katowice

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na dosyć nietypowym masażu. Masaż pozwala przynieść ulgę w niektórych dolegliwościach w rejonie głowy i uregulować przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, zarówno w czaszce, jak i kanale rdzenia kręgowego.

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia ta polega na delikatnym manipulowaniu i uciskach w obrębie czaszki, kręgosłupa i kości krzyżowej w celu przywrócenia naturalnego rytmu i dostrojenia organizmu. Układy nerwowe i krążenia zaczynają funkcjonować lepiej. Powracają naturalne uzdrawiające siły organizmu.

 

Zastosowanie terapii czaszkowo-krzyżowej

 

Bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenia uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napięcie i bóle w stawie żuchwowym, wybicie szczęki, wady wymowy, zgrzytanie zębami, wady zgryzu. Bóle kręgosłupa i pleców, zapalenie korzonków, rwa kulszowa, skolioza, urazy powypadkowe, bolesne napięcie barków, powypadkowy uraz odgięcia kręgosłupa. Kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość u dzieci i dorosłych, stres, lęki, kłopoty w szkole – z nauką oraz koncentracją.

Terapia ta jest polecana dzieciom od 4 miesiąca życia z niewłaściwym napięciem mięśni.

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa: Katowice i okolice

 

Celem terapii czaszkowo-krzyżowej prowadzonej w Katowicach jest przywrócenie równowagi organizmowi pacjenta. Dzięki prowadzonym manualnym manipulacjom, terapeuta wpływa na struktury tkanek łącznych i kostnych, co przekłada się na poprawę ruchomości kości czaszki, przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego oraz aktywności układu nerwowego.

Terapia czaszkowo-krzyżowa w Katowicach przywraca pacjentom równowagę emocjonalno-fizyczną i pozwala cieszyć się zdrowiem. Wymaga to od pacjentów systematyczności i cierpliwości – nie są to efekty możliwe do uzyskania po jednej sesji. Na całość cyklu terapii składa się pięć spotkań. Cykle terapii można powtarzać co 6 miesięcy.

Umów się na konsultacje

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią formę terapii dostosowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz porady … Skontaktuj się z nami